Wiata zewnętrzna

Sprawdź dlaczego warto zmienić oświetlenie na LED

Najnowszy model serii LEDStation EVO

 Dochodząc do decyzji zmiany na LED

 


 O znaczeniu wiaty zewnętrznej na stacji paliwowej nie trzeba nikogo przekonywać. Jest ona konstrukcją kryjącą w sobie oprawy lamp będących źródłem światła, którego jakość oraz koszty eksploatacyjne coraz mocniej decydują nie tylko o ilości ruchu klientowskiego, ale też o wynikach ekonomicznych całej stacji.

To, że dzięki unowocześnieniu oświetlenia w wiacie stacji paliwowej można uzyskać poprawę widoczności, wizerunku, bezpieczeństwa – a przez to swoich obrotów, zdają sobie sprawę niemal wszyscy ich właściciele i menadżerowie. Powstają więc pytania.

Kiedy, co i jak?


 Gdy koszty stałe dotychczasowego oświetlenia coraz bardziej zmniejszają nasze chybotliwe zyski, spoglądamy na metalohalogenkowe żarówki. Zaświecić wszystkie? Może wymienić na nowoczesne, gdy spali się któraś? – to częsty dylemat prywatnych właścicieli stacji paliwowych. Dobrym pomysłem jest wybór rozwiązania w oparciu o konkretne liczby, dlatego prezentujemy prosty przelicznik dla typowego kompletu 9 lamp:

Z tradycyjną żarówką o mocy 250W:

0,250 kWh * 9 * 10h * 0,40zł * 365 = 3285zł kosztów energii rocznie

Z modułami LEDStation o mocy 67W:

0,076 kWh * 9 * 10h * 0,40zł * 365 = 880zł kosztów energii rocznie

Nie są tu wliczone koszta zakupów i wymiany spalonych w międzyczasie żarówek starego typu, kosztów przestoju pracy stacji, pogorszenia wizerunku na całą noc itp.

Biorąc pod uwagę cenę zakupu, czas gwarancji i sprawdzoną żywotność lamp wynika, że zwrot z inwestycji (ROI) następuje w niespełna trzy lata.

Dlaczego my?


 Gdy jesteś już przekonany do zakupu oświetlenia LED to wiedz, że wkłady naszej produkcji – seria LEDStation zostały specjalnie zaprojektowane przez naszych inżynierów dla polskich stacji paliwowych.

Najważniejsze ich cechy to przede wszystkim:

  • brak konieczności wymiany i zakupu nowej oprawy a przez to oszczędność pieniędzy – moduły LEDStation nie ingerują w wystrój Twojej wiaty, zastępują jedynie obecny wkład poprzez prostą i szybką wymianę samego źródła światła, którą możemy wykonać;
  • precyzyjnie dobrana temperatura barwowa (6500K) wraz z najwyższą jakością współczynnika oddawania barw (CRI) na poziomie 85
  • sprawność diod na poziomie >120lm/W wg. specyfikacji firmy OSRAM
  • 3-letnia gwarancja w standardzie, sprawdzona żywotność lamp na poziomie 10-14 lat

Czekając na lepsze czasy możemy przegapić moment, w którym stać nas jeszcze na nowe oświetlenie a szybko spadające obroty nocą wynikają niestety z zastosowania oświetlenia LED u konkurencji. Tu warto wspomnieć cechę wyróżniającą nasze źródła światła serii LEDStation – mają one najkorzystniejszy stosunek ceny do jasności, energooszczędności i trwałości.

Co to oznacza?


Lamp LED proponowanych właścicielom stacji paliwowych oraz ich zarządcom jest sporo. Oferują je zarówno hurtownie, zagraniczni dostawcy, przedstawiciele producentów jak i oni sami.

Rodzimy producent to duże prawdopodobieństwo, że bardzo dobrze zna on uwarunkowania krajowego rynku, jego specyfikę, potrzeby klientów, lokalne uwarunkowania. Nie jest to bez znaczenia chociażby w sprawie warunków klimatycznych o czym przekonało się już wielu klientów kupujących produkty przybyłe z krajów azjatyckich.

Aby wyłonić najlepszą z wielu propozycji trzeba porównać (nie tylko w ofercie ale też poprzez konkretne pomiary np. poprzez zaprzyjaźnionego elektryka bądź elektronika) poziom skuteczności świetlnej, temperatury barwowej, współczynnika oddawania barw, rodzaju zastosowanych diod i jakości systemu stabilizacji napięcia. Przemyślane i jakościowo pewne produkty można rozpoznać przede wszystkim po:

  • poziomie skuteczności świetlnej w okolicach lub powyżej 120lm/W
  • temperaturze barwowej – ważna jest konkretna wartość a nie widełki (np. 2700K-3000K)
  • CRI (współczynnik oddawania barw) na poziomie nie mniejszym niż 85
  • marka oraz jeśli to możliwe – model zastosowanej diody LED
  • obecność parametru L70 oraz jego wartość (wyrażona w tyś. godzin pracy)

Jeśli producentowi brakuje informacji o powyższych danych – trzeba zadać sobie pytanie – czy aby na pewno lampa ta będzie dobra dla mojej stacji? Nasze produkty, na czele z serią LEDStation spełniają wszystkie powyższe parametry a jako producent gwarantujemy utrzymanie ich przez co najmniej 50.000 godzin pracy. Oczywiście jakość idzie w parze z ceną – jednak my jako specjalizujący się producent z tego rynku mamy także niskie koszty własne. Dzięki temu możemy zaproponować kwotę bardzo korzystną do powyższych cech, co pozwala nam się równać z czołowymi renomowanymi markami. Dlatego zwrot nakładów inwestycji w oświetlenie LED jest tak szybki.


Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz w zakładce Kontakt oraz poprzez numery telefonu zlokalizowane na stronie głównej bądź w nagłówku strony czy też do wysłania wiadomości e-mail.