Aktualności

Lampa LEDStation MOD 3.0 w Programie PolSEEF-u

Miłlogo Programu PolSEFF 2o nam poinformować, że jedna z lamp naszej produkcji – LEDStation MOD 3.0, została objęta Programem Finansowania Energii Zrównoważonej w Polsce (Druga Edycja). W ramach Programu PolSEFF 2, jak brzmi jego nazwa, lampa ta została zakwalifikowana na  liście  LEME.

Umiejscowienie zgłoszonego urządzenia lub materiału na tej liście oznacza, iż niezależni od nas eksperci z obszaru technologii energooszczędnych uznali, iż spełnia ono wymagające kryteria z obszaru wydajności i efektywności energetycznej.

Dzięki temu Przedsiębiorcy MŚP mogą  sfinansować w ramach PolSEFF2 inwestycje z wykorzystaniem naszych lamp  LEDStation MOD 3.0 uzyskując 10% rabat, stanowiący dotację inwestycyjną, który inwestor otrzymuje z NFOŚiGW na wniosek banku po zakończeniu inwestycji.

Szczegółowe parametry lampy LEDStation MOD 3.0, można znaleźć na: Karta katalogowa LEDStation MOD 3.0

Poniżej przykładowy certyfikat.

certyfikat-klasyfikacji dla 10 szt.-lampy-LEDStation MOD 3.0

INNOSILESIA 2014

Plonem naszej współpracy ze sferą nauki są innowacyjne rozwiązania w zakresie źródeł światła LED, elektroniki z nim związanej oraz systemów sterowania. Efekty w postaci lamp serii LEDStation są przenoszone wraz z nimi do ich użytkowników.

Jednym z efektów jest docenienie naszych wysiłków na IV edycji konkursu dla innowacyjnych firm i jednostek sektora badawczo-rozwojowego województwa śląskiego, które wypracowały wspólnie nowoczesne rozwiązania – INNOSILESIA 2014.

Innosilesia2014-Dyplom ledstation dla SoftMaster

Wywiad właściciela firmy SoftMaster w miesięczniku „Stacja Benzynowa”

W kwietniowym numerze miesięcznika „Stacja Benzynowa”  Szef firmy SoftMaster udzielił wywiadu Red. Edwinowi Kaniukowi zatytułowanego „Warto postawić na sprawdzonych producentów”. Temat dotyczy problematyki prawidłowego oświetlenia stacji paliwowych w lampy LED. Pan Ryszard Mikołajczyk jako ekspert oświetlenia LED prowadzący już przez dekadę firmę zajmującą się projektowaniem, produkcją, sprzedażą i montażem oświetlenia LED, w tym dla stacji paliwowych, omawia w nim ważne aspekty prawidłowego doboru źródeł światła wpływającego na sukces biznesowy związanego z zarządzaniem stacją paliwową.

z LED na LED

 Przy okazji instalacji lamp „Ledstation Okta 70” w ubiegłym roku, na jednej ze stacji paliwowej w Mikołowie (woj. śląskie), zastaliśmy tam kilka różnych źródeł światła umieszczonych w wiacie.


Niektóre były wyłączone. Sodowe, metalohalogenkowe i LED. Te ostatnie, były tymi samymi źródłami, które pojawiły się rok temu na naszym rynku i w cylindrycznym ich kształcie upatrywano duże nadzieje na poprawę jakości światła. Nie sprawdziły się jednak, gdyż poproszono nas, aby wymienić także i je. Zaproponowane przez nas źródła LED – Ledstation Okta 70 – zainstalowaliśmy więc we wszystkich dotychczasowych oprawach. Przejeżdżając tamtędy tydzień później zauważyliśmy, że świecą wszystkie, a i liczba samochodów była jakby większa. Za jakiś czas dowiemy się od Właściciela o jego opinii porównawczej dotyczącej pierwszych efektów eksploatacyjnych. Choć mamy już wiele takich instalacji, stale zbieramy nowe doświadczenia z użytkowania kolejnych stacji, aby przekazywać je następnym zainteresowanym.

 

SKUTECZNOŚĆ OŚWIETLENIA NA STACJI PALIWOWEJ. 

W 2013 roku, na jednej ze stacji paliwowej, uruchamialiśmy nowe oświetlenie LED. Przed finałowym, pierwszym wieczornym uruchomieniem nowozainstalowanych ledówek naszej produkcji typu „Ledstation 70”, wyczekiwaliśmy na decydujący moment włączenia prądu przez obsługę stacji. Bez przygotowania włączyliśmy aparat fotograficzny, aby uchwycić moment zapalania lamp. Choć z jakiegoś powodu światło zostało ponownie włączone dopiero po 5 minutach, wszystko zagrało. Dopiero oglądając ten film mogliśmy ocenić sprawność naszego oświetlenia, które zabłysło o 3,5 sekundy szybciej niż neony. 

Na koniec, stacja pozyskała od razu nowego klienta, który po dostrzeżeniu włączonego światła, natychcmiast podjechał aby zatankować. W tym przypadku 11 sekund – tyle wynosił czas reakcji kierowcy nadjeżdzającego z pobliska – od zobaczenia zaplaonego światła LED do podjechania.