z LED na LED

z LED na LED

 Przy okazji instalacji lamp „Ledstation Okta 70” w ubiegłym roku, na jednej ze stacji paliwowej w Mikołowie (woj. śląskie), zastaliśmy tam kilka różnych źródeł światła umieszczonych w wiacie.


Niektóre były wyłączone. Sodowe, metalohalogenkowe i LED. Te ostatnie, były tymi samymi źródłami, które pojawiły się rok temu na naszym rynku i w cylindrycznym ich kształcie upatrywano duże nadzieje na poprawę jakości światła. Nie sprawdziły się jednak, gdyż poproszono nas, aby wymienić także i je. Zaproponowane przez nas źródła LED – Ledstation Okta 70 – zainstalowaliśmy więc we wszystkich dotychczasowych oprawach. Przejeżdżając tamtędy tydzień później zauważyliśmy, że świecą wszystkie, a i liczba samochodów była jakby większa. Za jakiś czas dowiemy się od Właściciela o jego opinii porównawczej dotyczącej pierwszych efektów eksploatacyjnych. Choć mamy już wiele takich instalacji, stale zbieramy nowe doświadczenia z użytkowania kolejnych stacji, aby przekazywać je następnym zainteresowanym.

 

SKUTECZNOŚĆ OŚWIETLENIA NA STACJI PALIWOWEJ. 

W 2013 roku, na jednej ze stacji paliwowej, uruchamialiśmy nowe oświetlenie LED. Przed finałowym, pierwszym wieczornym uruchomieniem nowozainstalowanych ledówek naszej produkcji typu „Ledstation 70”, wyczekiwaliśmy na decydujący moment włączenia prądu przez obsługę stacji. Bez przygotowania włączyliśmy aparat fotograficzny, aby uchwycić moment zapalania lamp. Choć z jakiegoś powodu światło zostało ponownie włączone dopiero po 5 minutach, wszystko zagrało. Dopiero oglądając ten film mogliśmy ocenić sprawność naszego oświetlenia, które zabłysło o 3,5 sekundy szybciej niż neony. 

Na koniec, stacja pozyskała od razu nowego klienta, który po dostrzeżeniu włączonego światła, natychcmiast podjechał aby zatankować. W tym przypadku 11 sekund – tyle wynosił czas reakcji kierowcy nadjeżdzającego z pobliska – od zobaczenia zaplaonego światła LED do podjechania.